Servis Hizmetleri / Kia Garanti
Garanti

Kia Özel Garanti Onarım Güvencesi

Binek araçlar 2 yıl ya da 60.000km (hangisi önce dolarsa), hafif ticari araçlar 2 yıl yada 100.000km (hangisi önce dolarsa) yasal garanti altındadır. Ayrıca bu garanti süresinin dolmasından sonra da aracınız Kia Özel Garanti Onarım Güvencesi ile güvence altında bulunmaya devam etmekte olup,Kia Özel Garanti Onarım Güvencesi aracınızda üretimden kaynaklanabilecek arızaların sadece onarımlarının ücretsiz olarak yapılmasını kapsamaktadır.

Kia Özel Garanti Onarım Güvencesi aracın teslim tarihinden itibaren binek araçlar için 2 yıl yada 60.000 km (hangisi önce dolarsa), hafif ticari araçlar içinse 2 yıl yada 100.000 km (hangisi önce dolarsa) yasal araç garantisinin bitmesinden sonra devam eder ve;

Üretimden kaynaklı mekanik arızalarda aracın garanti başlangıç tarihinden aracın (ilk teslim tarihinden) itibaren:

Binek araçlar için5 Yıl / yada 150.000 km'ye(hangisi önce dolarsa)
Hafif ticari araçlar içinse3 Yıl / yada 100.000 km'ye(hangisi önce dolarsa)

gelinceye kadar geçerlidir.

Karoseri panellerinde üretimden kaynaklı korozyona bağlı olarak oluşan paslanmalar ve delinmeler (içten dışa doğru) için aracın garanti başlangıç tarihinden (aracın ilk teslim tarihinden ) itibaren:

Binek araçlar için10 Yıl / yada 150.000 km'ye(hangisi önce dolarsa)
Hafif ticari araçlar içinse3 Yıl / yada 100.000 km'ye(hangisi önce dolarsa)

gelinceye kadar geçerlidir.

Üretimden kaynaklı Karoseri boya problemlerinde aracın garanti başlangıç tarihinden (aracın ilk teslim tarihinden) itibaren:

Binek araçlar için5 Yıl / yada 150.000 km'ye(hangisi önce dolarsa)
Hafif ticari araçlar içinse3 Yıl / yada 100.000 km'ye(hangisi önce dolarsa)

gelinceye kadar geçerlidir.

Kia'nın bu Özel Garanti Onarım Güvencesi kapsamındaki sorumluluğu sadece üretimden kaynaklanan malzeme veya işçilik bakımından arızalı orijinal parçaların Kia Yetkili Servisleri' nde onarılması veya değiştirilmesi ile sınırlıdır; belirli bir biçimde, aracın bir yetkili servise nakliye masrafını veya ilgili masrafları ya da garanti onarımları esnasında Kia aracının kullanılmamasından kaynaklanan herhangi bir ödemeyi, aracın değiştirilmesini, bedel iadesini, bedel indirimini içermez.

KIA Özel Garanti Onarım Kapsamı dışında kalan hususlar nelerdir?

 • Dış Etkenler veya Hatalı Kullanım Sonucu Oluşan Arızalar

  Bu faktörlere aşağıdakiler örnek verilebilir, ancak yazılanlarla da sınırlı değildir:

  Çelik Motor Tic. A.Ş.'nin onayı olmaksızın bir araç üzerinde gerçekleştirilen her türlü modifikasyon, değişiklik, tadilat, tahrifat, ihmal vb. durumlar,

  Kaldırıma çıkmak, aşırı yükleme, aşırı hızlı sürüş, trafik ve karayolları kanununda belirtilen yasalara uygun olmayan vb. şekillerde Kia aracının yanlış kullanılması (Doğru kullanım, Kullanıcı El Kitabı'nda tanımlanmıştır).

  Çarpma, yangın, hırsızlık, toplumsal hareketler, kazalar ve olaylar.

  Asit yağmuru, kuş pisliği, havadan radyoaktif, kimyasal madde, ağaç özsuyu, vb. serpintisi, tuz, yoldaki tehlikeler, dolu, kasırga, yıldırım, deprem, seller ve diğer doğal afetler gibi çevreden kaynaklanan hasar veya yüzey korozyonu.

  Kozmetik üründen kaynaklanan veya taş çarpmalarından, çiziklerden kaynaklanan boya dökülmeleri ve yüzey korozyonu.

  Kullanılan yol durumunun kötü olması, iklim ve yükseklik koşulları nedeni ile araçta meydana gelecek yakıt sarfiyatının artması.

  Tanıtma ve kullanma kılavuzuna aykırı kullanımından kaynaklanan arızalar. Gösterge ve ikaz sistemlerine uyulmaması sonucu oluşan arızalar.

  Aracın ralli ve sportif amaçlı kullanımı.

 • Bakım Eksikliği ya da Kalitesiz, Standart Dışı Yakıt, Benzin veya Yağ Kullanımından Kaynaklanan Hasar

  Kullanıcı Elkitabında tanımlanan şekilde doğru ve tavsiye edilen zaman aralıklarında bakımın yapılmaması.

  Yetkili servisler dışında yaptırılan bakım ve onarımlarda hatalı malzeme veya yanlış işçiliğe bağlı olarak ortaya çıkabilecek arızalar garanti kapsamı dışındadır. Araç sahibi yetkili servisler dışında yaptırdığı bakım ve onarımlarla ilgili her türlü kaydı (iş emri, fatura,vb. gibi) gerektiğinde/istendiğinde ibraz etmekle mükelleftir.

  Çelik Motor Tic. A.Ş. tarafından yetkili servislere/tüketicilere duyurulan, kullanıcı elkitabında da tavsiye edilen belirli standartlarda yakıt veya yağların kullanılmaması.

  Kirli, hileli ve yanlış yakıt kullanımı sonucunda motorun yakıt sistemini, filtrenin, şamandıranın, yakıt pompasının, egzoz sisteminin, katalitik konvektör veya sisteminin arızalanması.
 • Bakım Giderleri

  Çalışan her aracın gerek duyacağı, motor ayarı, lastik balansı, tekerlek düzen ayarı, kontrol, temizleme ve cilalama, her türlü ayarlamalar, yağlama, yağ/hidrolik değiştirme, filtrelerin değiştirilmesi, antifriz soğutma suyunun yeniden doldurulması ve "Periyodik Bakım" olarak belirtilen tüm bakım işlemlerinde kullanılan parça,işçilik ve ayar bedelleri garanti kapsamı dışındadır.

 • Hatalı/Eksik Bakım

  El kitabınızda belirtilen özelliklerin dışında yakıt, yağ ve yağlayıcı kullanımı, periyodik bakımların zamanında ve tam olarak yapılmaması sonucu ortaya çıkabilecek arızalar garanti kapsamı dışındadır. Aracınızı herhangi bir nedenle uzun süre kullanmadığınız taktirde, Kullanıcı El Kitabı' nda belirtilen uyarılar doğrultusunda gerekli bakımları yaptırmayı ihmal etmeyiniz. Periyodik bakımlarınızı kilometre veya ay (aracınızın modeline göre kullanıcı el kitabında belirtilmiştir.) hangisi önce dolarsa yaptırmanız gerekmektedir.Bu nedenle ortaya çıkabilecek arızalar garanti kapsamı dışında değerlendirilecektir. (Örneğin; akünün boşalması, lastiklerin düşük hava basıncı nedeni ile deformasyonu, biriken toz/çamur tabakasının neden olacağı yüzey paslanması vb. gibi örnekler verilebilir.)

 • Değiştirilmiş Kilometre Saati

  Kilometre sayacının değiştirilerek gerekli kaydın yapılmadığı veya gerçek kilometrenin kolayca belirlenemediği Kia aracındaki herhangi bir onarım garanti kapsamında değildir. (Kilometre saati değiştirilirken, iş bu garanti kitabının içindeki "Kilometre Saati Değişim Kaydı " kısmı, değişimi yapan Kia Yetkili Servisi tarafından doldurulmalıdır.)

 • Ekstra Masraflar ve Zararlar

  Herhangi bir ekonomik kayıp veya tesadüfi, özel, dolaylı veya cezai zararlar. Buna Kia Aracının kullanılamamasından kaynaklanan ödemeler, konaklama ve oto kiralama, yolculuk masrafları, maaş kaybı ve başka herhangi bir masraf veya zararlar özel garanti onarım güvencesi kapsamında değerlendirilemez.

 • Üretim Değişiklikleri

  Kia Motors ve Çelik Motor Tic. A.Ş. önceden üretilen ve/veya satılan araçlarda aynı veya benzer değişiklikleri yapma zorunluluğuna maruz kalmadan değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu kapsam içerisinde tanıtım broşürleri, web-sayfası ve internette belirtilen ürün, model, donanım vb. görsel aksesuarlarda değişiklik ve farklılık içerebilir.
 • Diğer Hususlar

  Aracın yağ, su, diğer sıvılarının eksikliği ve/veya bunların tavsiye edilenlerden kalite ve miktar açısından farklı olması neticesi meydana gelebilecek arızalar garanti kapsamı dışındadır.

  Seyir halinde iken hatalı kullanımdan kaynaklanan veya ayağın debriyaj pedalı üzerinde tutulması vb. nedenle çıkan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

  Aracın, uygunluk belgesinde belirtilen çerçevede ve/veya karakteristik yapısından kaynaklanan ve sürüş anında meydana gelen ses ve titreşimler arıza olarak değerlendirilemez ve bu durumlar garanti kapsamı dışındadır.


 • KIA Özel Garanti Onarım Güvencesi kapsamı dışında kalan parçalar aşağıda belirtilmiştir

  Akü, egzoz sistemi (partikül filtresi, katalizatör), lastikler, enjektörler, turbo, amortisörler, fren disk-balata, rot-rotil ve rot başları, tekerlek rulmanları, ısıtma bujileri, kayışlar ve rulmanları, debriyaj baskı balata ve rulmanları, fitiller, silecek süpürge ve kolları, nikelajlı parçalar, akslar, diferansiyel ve rulmanları, keçeler, klima kompresörü, Radyo – Teyp DVD vs. Müzik sistemleri

  E-Posta ÜYELİĞİ
  KAMPANYA VE FIRSATLAR HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İÇİN ABONELİĞE KAYIT OLUN >>
  Sosyal medya üzerinde bizi takip eden ziyaretçilerimizi özel indirimler ve kampanyalar bekliyor !
  İNCAR GROUP - www.incar.com.tr
  TÜM HAKLARI SAKLIDIR COPYRIGHT © 2012 - 2017 WEB TASARIM MEDYATÖR