Servis Hizmetleri / Orijinal Yedek Parça
Orijinal Yedek Parça

Orijinal Yedek Parça

Skoda Orijinal Yedek Parçalarının aracın üretimi esnasında kullanılan parçalarla aynı olduğunu biliyor musunuz? Aynı zamanda herhangi bir modelin üretimi esnasındaki tüm innovasyon aşamalarını geçirdiğinden ve seri üretimde yapılan tüm testlere tabi tutulduklarından haberiniz var mı?

Sizin aracınız için eşsiz seçim!

Üretici firmamız çeşitli parçaların bir arada sorunsuz şekilde çalışabilmesi için hangi parametrelere sahip olmaları gerektiği konusunda en iyi bilgiye sahiptir. Bu sebeple size Skoda Orijinal Yedek Parçalarını kullanmanızı öneriyoruz.

Skoda Orijinal Yedek Parçalarının ana faydaları nelerdir?

. En yüksek kaliteye sahiptirler.
. Maksimum güvenliğe sahiptirler.
. % 100 fonksiyoneldirler.
. Garanti güvenliği vardır.
. Kullanım ömürleri uzundur.
. Sürekli inovatif değişiklikler gösterirler.
. Seri üretimde kullanılan parçalarla birebir aynıdırlar.
. Dayanma testlerine tabi tutulurlar.
. Dünyanın her yerinde 4.000 den fazla Skoda Yetkili Servisinde bulunabilirler.

Garanti Belgesi ile satılması zorunlu 26 kalem malzeme için 2 yıl veya 60.000 Km. (hangisi önce dolarsa), diğer Skoda Orijinal Parçaları için 1 yıl yedek parça garanti süresi mevcuttur.

Biz sizi daha çok düşünüyoruz!

Skoda Orijinal Yedek Parça ürün yelpazesi ile sadece seri üretim aşamasında ve sonraki beş yıl için değil ondan daha fazla düşünüyoruz.

Biz sizi daha çok düşünüyoruz çünkü:

. Aracı kullanmak için gerekli tüm parçalar aracın seri üretimi bittikten sonra en az 15 yıl süreyle üretilmeye devam etmektedir;
. Araç ekipmanları en az 10 yıl süreyle;
. Kapı panelleri ve keçeleri en az 8 yıl süreyle üretilmeye devam etmektedir.

Škoda Orijinal parçalarını kullanarak bir aracı tamamen yeniden oluşturabilece-ğinizi biliyor musunuz?

Bizim parça çeşitlerimiz araca monte edilmiş olan tüm parçaları,

Örneğin; aracın sol çamurluğu veya yakıt depo kapağını vb. ihtiva eder. Geniş bir yelpazeye sahip Škoda Orijinal Parça çeşitlerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Araç içinde seyahat edenlerin can güvenliği: aracın frenlerinin kalitesine, çalışma güvenliğine ve efektifliğine bağlı olduğunu biliyor musunuz?
Özel ve zorlu koşullarda fren pedallarından çok yüksek beklentilerimiz olmaktadır :
•Frenleme esnasında maksimum çalışma;
•Yüksek derecede seyahat konforu (Örneğin; minimum gürültü, gıcırtı sesinin olmaması, titreşimlerin elemine edilmesi, fren pedallarının çalışması sırasında ortaya toz çıkmasının önlenmesiyle hafif alaşımlı jantlara zarar vermesinin önüne geçilmesi);
•Maksimum kullanım ömrü;
•Mekanik ve sıcaklık dayanamı ile sabit ve güvenli şekilde çalışma.
Fren balatalarının her biri fren balata malzemelerinin dikkatli şekilde seçimi, üretimi için en iyi teknolojiye karar verilmesi, zorlu dayanım testlerine karşı gösterdikleri performans ve sadece aracınıza verecekleri hasar değil öncelikle insan hayatına olacak etkileri gözönüne alınarak seçilirler.

Škoda Orijinal Filtreleri

Orijinal filtrelerin aracınızın ekonomik kullanımına önemli ölçüde etki ettiğini biliyor musunuz?

Araçtaki çeşitli filtrelerin iyi konumda olması ve fonksiyonelliği aracın hatasız çalışması ve araç içindeki konforu önemli ölçüde etkilemektedir.

Yakıt filtresi istenmeyen kirli partikülleri, Örneğin; toz, pas, su ve yakıt tankından gelen kalıntıları tutar ve böylece çok hassas olan enjeksiyon sistemini hasarlardan korur.

Yağ filtresi çeşitli şekillerdeki partikülleri; kir, metal olan ve olmayan partiküller, kurum ve motor yağı içindeki karbon kalıntılarını tutar. Škoda Orijinal yağ filtresi dışında bir filtre kullanımı durumunda filtre tıkanarak motor yağ akışını azaltabilir veya motora filtre edilmemiş yağ akışı meydana gelebilir. İstenmeyen bir sonuç olarak, motor aşırı ısınıp tutukluk yapabilir.

Hava filtresi motora temiz hava girişini sağlamakla birlikte emme bölgesinde sessiz çalışma açısından pozitif bir etkiye sahiptir. Kötü kalitede veya kirli hava filtreleri yanma odasındaki yakıt hava karışımı oranı bozar ve böylece yakıt tüketimi negatif şekilde etkilenir.

Toz ve polen filtresi katı kir ve aerosol içeriklerini yakalar ve böylece havanın içerisine temiz hava girmesini sağlar.

Her bir Škoda Orijinal filtresinin motor tipine ve filtreye bağlı olarak, belli bir değişim aralığı vardır. Değişimi yaptırmamak, değişim zamanını uzatmak veya uygun görülmeyen tipte filtre kullanmak negatif sonuçlar doğurur. Buna karşılık, Škoda Orijinal filtrelerinin kullanımı ve değişimlerinin zamanında yapılması mükemmel çalışma, güvenilirlik ve uzun kullanım ömrünü garanti eder.

Tüm filtreler arasında araçtaki yolcular öncelikle polen filtresinin kalitesini ve düzgün çalışmasını önemsemektedir.
• Taze ve temiz hava soluyun!
Çeşitli çalışmalar araç içindeki yolcuların yoldaki yayalara göre 6 kat daha kirli havaya maruz kaldıklarını göstermektedir. Yolcu tarafındaki filtre ile daha temiz bir hava solumanız sağlanır.
• Sağlığınızı koruyun!
Yolcu kısmındaki filtre ile toz ve polen efektif şekilde azaltılır ve sürüş sırasındaki konfor da arttırılır.
• Alerji ve astım riskini azaltın!
Eğer polen filtresi görevini düzgün şekilde yapamıyorsa, solunan havanın içinde polen, zararlı partiküller ve mikrobiyolojik mikroplar bulunabilir. Bu sebeple doğru filtre seçimi, öncelikli olarak alerji ve astım hastaları olmak üzere diğer yolcuların da sağlığını korur.
• Görüş açınızı arttırın!
Eğer iç filtre iyi konumdaysa, içerdeki nemi azaltacak ve camın iç tarafından hemen kaybolmasını sağlayacaktır. Bu durum da sürüş güvenliğini arttıracaktır.
• Kötü kokular sizi rahatsız etmesin!
Aktif karbon filtreleri; kötü kokuların, ozon ve nitrojen oksit gibi kirletici gazların büyük kısmını tutar. Ayrıca polen ve kurum gibi birkaç mikronluk partikülleri de yakalar.
Aracınızda havalandırma sistemi var mı?
Aracınızın havalandırma sistemi de periyodik bakıma ihtiyaç duyar. Nem havalandırma sisteminde sıkışır ve bakterileri arttırır. Bu sebeple havalandırma sisteminizi en az yılda bir kez temizletmenizi ve her temizlik esnasında polen filtrenizi de değiştirmenizi öneririz. Böylece aracınızın içindeki havayı yıl boyunca temiz tutabilirsiniz. Araç içindeki yolcular yoldaki yayalara göre 6 kat daha kirli havaya maruz kalırlar.

Škoda Orijinal Egzozları
Aracınızın Egzozunun çok büyük bir gerilime dayanması gerektiğini biliyor musunuz?
Aracınızın egzozu çok yüksek sıcaklıklara, iç ve dış neme, agresif olarak dağılan materyallere, toza, lastiklerden sıçrayan küçük taş parçalarına, şok ve titreşimlere maruz kalır.

Škoda araçlarındaki egzozların üretiminde maksimum kullanım ömrünü garantileyen yüksek kalitede paslanmaz materyaller veya kombinasyonları ve çift taraflı alümünize metal tabakaları kullanılır.
Škoda Orijinal Egzozlarının faydaları nelerdir?

• İç dizayn ve kullanılan malzeme sayesinde çok uzun kullanım ömürleri vardır.
• Motor kontrol ünitesindeki data egzoz çıkış parametrelerine göre güncellenir.
• Motor performansını azaltmaz ve optimum yakıt tüketiminde ekonomik çalışmayı garanti eder.

Škoda Orijinal Kayış ve Kasnakları
Aracınızın motorunun kullanım ömrünün kayış ve gergi makaralarına bağlı olduğunu biliyor musunuz?

Eğer ekzantrik kayışı veya gergi makarasında beklenmeyen bir kopma, uzama veya hasar meydana gelirse, piston ve valflerin kontrolsüz hareketi sonucu subap bindirmesi meydana gelebilir. Bunun sonucu olarak onarımı çok pahalı olan motor parçalarında onarılamaz hasarlar meydana gelebilir.

Kayış gergi makaraları birçok parametreye uygunluk göstermelidir.

• Uzun süreli gerilim altında kayışı minimum şekilde uzatmak;
• Onarıma gerek duymadan çalışma;
• Kullanım ömrü boyunca hatasız çalışma.

Škoda Orijinal Kaporta Parçaları
Sadece doğru şekilde boyutlandırılmış kaporta parçalarının orijinal parçalarla aynı performansı göstereceğini biliyor musunuz?

Kaporta parçaları aracın içini dışarıdan gelen etkilere karşı korur ve güvenlik ile araç estetiğini sağlar. Aracın birçok kaporta parçası diğerleri ile düzgün bir şekilde birleştirilmeli ve kesin kullanım ömrü kurallarına uymalıdır. Bu kriterlere uymak için; tüm parçaların boyutlarının standart olması ve kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekmektedir. Škoda Orijinal kaporta parçalarının bu kriterlere uyması garantidir.

Škoda Orijinal kaporta parçalarının diğer parça üreticileri ile karşılaştırıldığında sağladığı faydalar:

• Parçaların doğru olması onarım hızını arttırdığı gibi, maliyeti de düşürür.
• Korozyon önleyici tabaka iki veya üç kat daha kalındır ve parçaların dayanımını ve kullanım süresini arttırır.
• Kaporta parçalarının diğer parçalar ile uyumlu olması aracın orijinal görünümünü sağlar ve araç değer kaybetmez.
• Boyama ve montaj öncesi ilave işlemlere gerek duyulmaması onarım maliyetini azaltır.

Škoda Orijinal kaporta parçalarının sağladığı faydalar diğer parça üreticileri ile aradaki fiyat farkını da karşılar.

Škoda Orijinal Silecekleri
Kötü hava şartlarında güvenliğinizin aracınızdaki görüş açınıza bağlı olduğunu biliyor musunuz?

Her sürücü kendi görüşüne göre aracının silecek lastiklerine gereken özeni göstermeli ve yılda en az bir kez değiştirmelidir. İdeal değişim zamanı kış sezonu sona erdikten sonradır.

Çünkü buz ve kar silecek lastikleri üzerinde gözle görülemeyen hasarlara sebep vermiş olabilir.

Sileceklerin hangi özellikleri önemlidir ve araçta yüksek kalitede görüşü sağlar?

• Sileceklerin uzunluğu temizledikleri alanı arttırarak daha fazla görüş sağlar.
• Doğru dizayn sileceklerin uzunluk boyunca her iki yana eşit mesafede hareket etmesini sağlar. Bu durum modern araçlarda daha yuvarlak ön cama sahip araçlarda önemlidir.
• Silecek lastiklerinin durumu ön camın silinme kalitesini de gösterir.

Aero-silecekler
Aero-silecekleri ikinci jenerasyon Octavia ve Fabia araçlardan başlayarak en yüksek teknolojiyi sunmaktadır. Önemli fonksiyonel faydaları:
• Sileceğin izin verdiği alan boyunca her iki yönde eşit mesafede mükemmel performans;
• Sileceklerin aerodinamik optimizasyonu sayesinde yüksek hızlarda hassas çalışma;
• Küçük bypass alanları sayesinde minimum gürültü;
• Kol ve bağlantı noktalarının kaldırılmış olması sayesinde buza karşı yüksek dayanım;
• Silecekler ve silecek kolları arasındaki gelişmiş dizayn sayesinde kolay değişim ve montaj;
• Baskı kuvvetine ve daha sert lastik kullanılmasına rağmen, daha uzun kullanım ömrü.

Škoda Orijinal Buji ve Kızdırma Bujileri
Kötü veya zayıf bir bujinin aracın motor performansını düşüreceğini veya katalizatöre zarar vereceğini biliyor musunuz?

Bujilerin kalite ve dizaynı motor performans ve güvenilirliğini belirler. Doğru ayarlanmış bujiler yanma prosesini ve Egzoz emisyon değerlerini pozitif şekilde etkiler. Bujiler aracın çalıştırılması, motor performansı ve kullanım ömrü, yakıt tüketimi ile Egzoz gazlarının içeriği konularında da etkilidir..Škoda marka araçlarda son jenerasyon motorlarda uzun kullanım ömürlü bujiler monte edilmektedir. Üretim esnasında kullanılan özel materyaller ve en yüksek kalitede teknoloji sayesinde, mükemmel çalışma ve Örneğin Octavia RS modelinde değişim aralığı 90.000 km.’ye çıkabilmektedir. Bujilerin dizayn ve kalitesi motor performans ve güvenilirliğini doğrudan etkilemektedir.

Škoda Orijinal Amortisörleri
Kötü amortisörlerin aracınızın fren mesafesini arttıracağını biliyor musunuz?

Motor performansı, frenleme kuvveti ve direksiyondan gelen emirler yola tekerlekler sayesinde aktarılır. Fakat tekerleklerin yolla sürekli kontak halinde kalmasını aracın amortisörleri sağlar. Bu sebeple amortisörler, her araçta güvenli, ekonomik ve konforlu sürüşüyü etkileyen en temel parçadır.

Güvenlik :Çünkü; araç sürüşünü önemli ölçüde etkiler.Amortisörlerin düşük performansı, virajlarda aracın yola oturmasını kötü yönde etkileyeceğinden fren mesafesini de arttırır.

Ekonomi :Çünkü; efektif olmayan amortisörler özellikle lastiklerin aşınmasına ve yıpranmasına sebep olur. Ayrıca sönümleme işlemi iyi yapılamadığından, aracın diğer parçaları da mekanik yıpranma ve aşınmaya maruz kalacaktır. Bu sebeple onarım masrafları da artacaktır.

Konfor :Çünkü; bozuk yollarda amortisörlerin etkisi çok büyük şekilde farkedilir. Sürüş konforu modern araçlarda temel gerekliliklerden biridir.

Škoda Orijinal amortisörleri, yaylarının mükemmel harmonizasyonu sayesinde araç güvenliğine büyük katkı sağlar. Islak yollarda amortisörlerin kalitesi kaymayı engeller. Ayrıca frenleme mesafesi, lastiklerin aşınma ve yıpranması ile şasi ve alt parçalarındaki yıpranma üzerinde de etkilidir. Dizaynları, yüksek kalite ve optimum fonksiyon tutarlılıkları kuru ve ıslak yollarda araç kontrolünü sağlar. Ayrıca özellikle virajlarda yol tutuşunu ve sürüş konforunu arttırır.

Amortisörlerin değişimine profesyonel şekilde yapılan arıza tespit işlemi sonucunda karar verilmelidir.

Škoda Orijinal Parçaları doğanın tüm güçlerine karşı dayanır

ATEŞE DAYANIRIM

Çok kötü şartlar ve yüksek basınç altında amansızca ve binlerce kilometre güvenli bir şekilde durmaksızın çalışırım. Çok zor koşullarda çalışmak için özel olarak üretildim.

                                                                                                                                                                  Škoda Orijinal Fren Balatanız

SUYA TESLİM OLMAM

Suya karşı sürekli savaşmamı ve sonunda her zaman kazanmamı sağlayan mükemmel bir şekle sahibim. Benim kökenim daima uzun bir kullanım ömrünü ve açık bir yol görüşünü garanti eder.

                                                                                                                                                                  Škoda Orijinal Silecek Lastiğiniz

YOLU FETHEDERİM

Nereye gitmek istediğinize karar vermeniz farketmez, ben sizi daima yolda tutarım. Ben tamamen bu amaç için geliştirildim ve bu özelliklerimi kullanım ömrüm boyunca sürekli, güvenilir bir şekilde ve yüzde yüz sergilerim.


                                                                                                                                                                   Škoda Orijinal Amortisörleriniz

HAVANIZI TEMİZLERİM

Günümüzün kirleticileri, polen ve tozla dolu havası yerine, sizin için aracınızın içine tertemiz bir hava getiririm. Mutlu sürüşler…

                                                                                                                                                                 Škoda Orijinal Polen Filtreniz

Çok kötü şartlar ve yüksek basınç altında amansızca ve binlerce kilometre güvenli bir şekilde durmaksızın çalışırım. Çok zor koşullarda çalışmak için özel olarak üretildim.

                                                                                                                                                                 Škoda Orijinal Fren Balatanız

Neden amortisörlerinizi test ettirmeniz gerekir?


Sürücüler amortisörlerinin düzenli olarak kontrol edilmesi gerekliliğini göz ardı etmemelidir. Amortisörler çalışma süreleri boyunca fonksiyonlarını kademeli şekilde kaybedeceklerinden bunu farketmek çok zordur. Bu nedenle, amortisörlerin düzenli olarak test edilmesi önemli bir konudur. Bunu yapmak operasyonel maliyetlerinizi azaltacağı gibi daha güvenli bir sürüş gerçekleştirmenizi de sağlar. Son olarak, yeni amortisörleriniz size daha keyifli ve güvenli bir sürüş sunar.
Amortisörlerinizi düzenli olarak kontrol ettirmenizin neden önemli olduğunu biliyor musunuz? Kötü durumdaki amortisörlerin aşağıdaki etkileri olur:

• Frenleme kuvvetini azaltarak, fren mesafesini uzatır.
• ABS ve ESP Sistemlerinin etkisini azaltır.
• Kaygan yollarda aracın kayma riskini arttırır.
• Dönüşlerde, köşelerde ve kuvveti yanal rüzgarda araç kontrolünüzü azaltır.
• Sürücünün kolay yorulmasına sebep olarak, araç kullanma ve reaksiyon gösterme becerilerini olumsuz yönde etkiler.
• Lastikler ve ilgili parçaların aşınma ve yıpranmasını hızlandırır.
• Araçta zıplamaya ve bunun sonucunda uzun farların karşıdan gelen sürücülerin dikkatini dağıtmasında sebep olur.
• Sürüş konforunu azaltır.

İdeal olan aracın amortisörlerinin her 30,000 kilometrede bir kontrol ettirilmesidir.


E-Posta ÜYELİĞİ
KAMPANYA VE FIRSATLAR HAKKINDA BİLGİ EDİNMEK İÇİN ABONELİĞE KAYIT OLUN >>
Sosyal medya üzerinde bizi takip eden ziyaretçilerimizi özel indirimler ve kampanyalar bekliyor !
İNCAR GROUP - www.incar.com.tr
TÜM HAKLARI SAKLIDIR COPYRIGHT © 2012 - 2017 WEB TASARIM MEDYATÖR